Новостная лента

Інформаційні партнери:

 

 

 

 

 


АТ «АЙБОКС БАНК» присвоєно кредитний рейтинг


07/08/2018

7 серпня 2018 року рейтинговим комітетом РА «Експерт-Рейтинг» було прийнято рішення про присвоєння довгострокового кредитного рейтингу АТ «АЙБОКС БАНК» (код ЄДРПОУ 21570492) за національною шкалою на рівні uaA. Позичальник (банк) з рейтингом uaA характеризується високою  кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних  умов. При присвоєнні рейтингової оцінки за національною шкалою Агентство враховувало результати аналізу фінансової та статистичної звітності Банку, включаючи статистичну звітність за липень 2018 року. Рейтинговий комітет Агентства при присвоєнні рейтингової оцінки спирався на наступні висновки:

1. Агентство оцінює ринкову частку АТ «АЙБОКС БАНК» у банківській системі України на рівні менше за 0,05%. АТ «АЙБОКС БАНК» відноситься до категорії невеликих універсальних банків з українським капіталом. Банк працює на вітчизняному ринку з 1993 року і пережив не одну банківську кризу. Проголошена спеціалізація Банку на транзакційному бізнесі і кредитуванні робить можливим концентрацію ринкової частки Банку у окремих важливих сегментах банківського ринку в майбутньому.

2. Початок другого півріччя 2018 року АТ «АЙБОКС БАНК» мав статутний капітал 200,004 млн. грн., регулятивний капітал у розмірі 207,582 млн. грн. та адекватність регулятивного капіталу 22,49%. Протягом останніх 6 місяців Банк жодного разу не порушував Н1, але запас за цим нормативом залишався незначним і невеликий ризик тимчасового порушення нормативу зберігався, що негативно впливає на кредитний ризик Банку. Втім з огляду на значення нормативу Н2 банку, АТ «АЙБОКС БАНК» був дуже добре забезпечений регулятивним капіталом.

3. АТ «АЙБОКС БАНК» дотримувався досить сталої стратегії управління миттєвою, поточною та короткостроковою ліквідністю. Банк на систематичній основі протягом більше 12 місяців підтримував значний запас нормативів ліквідності Н4, Н5 та Н6 по відношенню до граничних значень, встановлених НБУ. Отже, протягом більше 12 місяців АТ «АЙБОКС БАНК» був добре забезпечений ліквідністю, що позитивно впливає на його довгостроковий кредитний рейтинг.

4. Станом на 01.07.2018 року більша частина дохідних активів Банку обліковувалась у статті балансу «кредити та заборгованість клієнтів». Банк мав досить високу якість кредитного портфелю, а в останні місяці Банку вдалось суттєво знизити частку NPL у кредитному портфелі і показати значно кращі результати за середній рівень NPL по вітчизняній банківській системі. Частка NPL банку у кредитному портфелі була більше ніж у 2 рази нижча ніж у середньому по банківській системі України.

5. Прибуткова діяльність АТ «АЙБОКС БАНК» носила більш менш постійний характер у довгостроковому періоді. Банк показував збиткову роботу у кризові роки, але також демонстрував здатність швидко відновлювати прибуткову роботу. Результати першого півріччя 2018 року показують, що АТ «АЙБОКС БАНК» демонструє здатність генерувати ключові статті доходів Банку, демонструючи дуже значні темпи зростання чистого процентного та чистого комісійного доходу.

6. Перевірка за загальнодоступною базою даних Державної фіскальної служби України показала, що на момент публікації рейтингового звіту АТ «АЙБОКС БАНК» був належним чином зареєстрований у органах ДФС та не мав податкового боргу.

Аналітична служба РА «Експерт-Рейтинг»

Рейтинговий звіт АТ "АЙБОКС БАНК" (укр.) - 07.08.2018

Прес-реліз про присвоєння рейтингу АТ "АЙБОКС БАНК" (укр.) - 07.08.2018

Персональна сторінка банку на сайті агентства

Опубликовать в своем блоге livejournal.com Опубликовать в twitter.com