Новостная лента

Інформаційні партнери:

 

 

 

 

 


ПАТ «Дойче Банк ДБУ» присвоєно кредитний рейтинг


29/05/2017

   29 травня 2017 року на засіданні рейтингового комітету ТОВ «Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» було прийнято рішення про присвоєння довгострокового кредитного рейтингу Публічному акціонерному товариству «Дойче Банк ДБУ» (код ЄДРПОУ 36520434) за національною шкалою на рівні uaAAA. Позичальник (банк) або окремий борговий інструмент з рейтингом uaAAA характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Приймаючи рішення про присвоєння кредитного рейтингу за національною шкалою, Агентство керувалось наступними висновками:

1. ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ" є банком, який спеціалізується на корпоративній клієнтурі і надає на українському ринку ряд унікальних послуг, висока якість яких гарантована стандартами сервісу Deutsche Bank в усьому Світі.  Deutsche Bank має багатий досвід роботи в Україні: присутній на українському ринку у якості представництва з 1993 року і через дочірній банк — з літа 2009 року.

2. За формальними ознаками, частка ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ" у банківській системі України протягом останніх 3 років коливалась на рівні 0,07%–0,2% від активів банківської системи. Невелика частка ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ" у банківській системі України не має істотного впливу на його кредитний рейтинг, оскільки Банк входить до глобальної мережі Deutsche Bank та має певну спеціалізацію в операціях із корпоративною клієнтурою, яка саме забезпечує його прибуткову і стабільну роботу.

3. ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ" є єдиним банком в Україні з іноземним капіталом який мав публічну декларацію гарантій по своїм зобов'язанням від свого акціонера Deutsche Bank. Масштаб діяльності, результати роботи та поточні довгострокові кредитні рейтинги Deutsche Bank вказували на те, що банк може, у разі потреби, надати ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ" безпрецедентно високий рівень зовнішньої підтримки.

4. У другий квартал 2017 року ПАТ "Дойче Банк ДБУ" увійшов зі статутним капіталом, регулятивним капіталом та власним капіталом, які перевищували позначку 200 млн. грн., яка є мінімумом для розміру статутного і регулятивного капіталів відповідно до нових вимог НБУ, які набирають чинності у липні 2017 року. Протягом всього періоду аналізу ПАТ "Дойче Банк ДБУ" підтримував безпрецедентно високий запас за нормативом адекватності регулятивного капіталу (Н2). Станом на 3 травня 2017 року Н2 Банка складав 195,13% при нормативному значенні не менше 10%, і середньому значенні по банківській системі 13,77%.

5. Банк дотримувався консервативної стратегії управління миттєвою, поточною та короткостроковою ліквідністю. Банк на систематичній основі протягом більше 12 місяців підтримує значній запас нормативів ліквідності Н4, Н5 та Н6 як по відношенню до граничних значень, встановлених НБУ, так і по відношенню до середніх значень цих нормативів по банківській системі України. Отже, протягом більше ніж року ПАТ "Дойче Банк ДБУ" був безпрецедентно добре забезпечений ліквідністю, що позитивно впливало на його довгостроковий кредитний рейтинг.

6. Прибуткова діяльність ПАТ "Дойче Банк ДБУ" носила систематичний характер, оскільки протягом останніх 5 років і першого кварталу 2017 року Банк працював з прибутком. Відповідний фактор мав позитивний вплив на довгостроковий кредитний рейтинг Банку. 2016 рік ПАТ "Дойче Банк ДБУ" завершив з прибутком 112,796 млн. грн., а перший квартал 2017 року — з прибутком 14,455 млн. грн. На думку Агентства, систематична прибуткова діяльність Банку в Україні свідчить про те, що сильна та конкурентоспроможна бізнес-модель Deutsche Bank на ринках, що розвиваються, прижилась і розквітла в Україні.

Аналітична служба РА «Експерт-Рейтинг»

Рейтинговий звіт ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (укр.) - 29.05.2017

Рейтинговий звіт ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (engl.) - 29.05.2017

Прес-реліз про присвоєння рейтингу ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (укр.) - 29.05.2017

Прес-реліз про присвоєння рейтингу ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (engl.) - 29.05.2017

Персональна сторінка ПАТ "Дойче Банк ДБУ" на сайті агентства

Опубликовать в своем блоге livejournal.com Опубликовать в twitter.com