Новостная лента

Інформаційні партнери:

 

 

 

 

 


Присвоєно рейтинги ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ»


23/06/2020

23 червня 2020 року на засіданні рейтингового комітету РА «Експерт-Рейтинг» було прийняте рішення присвоїти довгостроковий кредитний рейтинг емітента та облігацій ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» (ЄДРПОУ 36218498) на рівні uaВВВ. Позичальник або окремий борговий  інструмент з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю  порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень  кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Приймаючи рішення про присвоєння рейтингу, Агентство керувалося наступними висновками:

1. Компанія є правонаступником ПАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «КАЛИНА» яка була реорганізована у ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» в листопаді 2017 року. ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» не є фінансовою установою, і має безстрокову ліцензію Нацкомфінпослуг на надання послуг з фінансового лізингу.  Наприкінці 2019 року Компанія залучила 9 млн. грн. від емісії облігацій, які планується спрямувати на формування лізингового портфеля. Діяльність Компанії в аналізованому періоді була прибутковою, при чому обсяги надаваних послуг мали тенденцію до зростання.

2. ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» спеціалізується на наданні послуг фінансового лізингу і пропонує своїм клієнтам два лізингових продукти: «Red» та «Green». Проте лізинговий портфель Компанії знаходиться в стані формування, і тому частину доходів Компанія отримує від агентських страхових послуг, які продовжує надавати.

3. Рівень диверсифікації лізингового портфеля за клієнтами в ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» Агентство характеризує як низький. Станом на 31.03.2020 р. лізинговий портфель Компанії складався всього з двох договорів і оцінювався в 1,091 млн. грн.

4. Аналіз Єдиного державного реєстру судових рішень показав, що ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» не фігурувала в рішеннях українських судів ані як позивач, ані як відповідач. Компанія не мала податкової заборгованості і не відповідала ознакам фіктивності в обсягах, затверджених Рішенням НКЦПФР №393 від 30.05.2017 р.

5. Засновниками (учасниками) ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» є дві юридичні особи: АТ «СК «КРАЇНА» та АТ «ЗНВКІФ «КІВІ», які  можуть надати Компанії невизначений рівень зовнішньої підтримки.

6. У зв’язку з тим, що ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ» лише починає формувати лізинговий портфель, її рейтинг може бути змінений відповідно до результатів такого формування. Ризиками зниження рейтингу можуть бути погіршення якості лізингового портфеля, частоти та періодичності надходження доходів від лізингу, а також зниження рівня забезпеченості Компанії власним капіталом.

7. В своїх висновках Агентство спирається на свідчення ТОВ «КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ», що компанія знаходиться під регулюванням Нацкомфінпослуг і повністю виконує вимоги регулятора, а також не порушує податкового та іншого законодавства, яке регулює надання фінансових послуг в Україні.

Аналітична служба РА «Експерт-Рейтинг»

Рейтинговий звіт ТОВ "КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ" - 23.06.2020

Прес-реліз про присвоєння рейтингу ТОВ "КАЛИНА-АВТОЛІЗИНГ" - 23.06.2020

Персональна сторінка компанії на сайті Агентства

Опубликовать в своем блоге livejournal.com Опубликовать в twitter.com