Новостная лента

Інформаційні партнери:

 

 

 

 

 


Присвоєно рейтинг ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ» та випуску його облігацій


26/05/2022

26 травня 2022 року на засіданні рейтингового комітету РА «Експерт-Рейтинг» було прийняте рішення присвоїти кредитний рейтинг ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ» (ЄДРПОУ 42910274) та випуску облігацій Товариства серії А на рівні uaВВВ. Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaВВВ характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

За результатами рейтингового дослідження можна зробити наступні основні висновки:

 1. ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ» є молодою фінансовою компанією, яка надає послуги з фінансового лізингу, факторингу та надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту. Компанія спеціалізується на фінансуванні факторингових операцій із купівлі нерухомості.

 2. Станом на момент проведення рейтингового дослідження засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ» була фізична особа, тому рівень зовнішньої підтримки Товариства Агентство вважає невизначеним.

 3. Перевірка інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень, показала, що станом на 22.02.2022 р. в Реєстрі не містилося справ, які б могли істотно вплинути на кредитоспроможність ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ».

 4. За результатами діяльності в 2021 році та в першому кварталі 2022 року ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ» показало прибуткову діяльність та надвисокий рівень покриття власним капіталом зобов’язань. Втім, на думку Агентства, Компанія не мала ринкового та добре диверсифікованого кредитного (факторингового) портфеля. Відсутність диверсифікації портфеля та сформованого ринкового кредитного (факторингового) портфеля обмежувало кредитний рейтинг облігацій емітента на рівні uaBBB.

 5. Інвесторам слід звернути увагу, що Компанія не отримувала позикових коштів під відсотки, не інвестувала у нерухомість або в інші активи, які є вразливими для військових ризиків, а отримані від емісії облігацій кошти планує інвестувати по мірі згортання дії військових ризиків на території України. Відсутність дії ризиків, які характерні для війни, є суттєвим компенсатором для індивідуального кредитного ризику ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ».

 6. Станом на момент проведення рейтингового дослідження ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ» не мало заборгованості зі сплати податків, було включене до державного реєстру фінансових установ як фінансова компанія та не мало ознак фіктивності в обсягах, затверджених Рішенням НКЦПФР №393 від 30.05.2017 р. В своїх висновках Агентство спирається на засвідчення ТОВ «ФК «ФІНТЕК МЕРКУРІЙ»», що Компанія не порушує податкового та іншого законодавства, яке регулює діяльність фінансових установ в Україні.

Аналітична служба РА «Експерт-Рейтинг»

Рейтинговий звіт ТОВ "ФК "ФІНТЕХ МЕРКУРІЙ" - 26.05.2022

Прес-реліз про присвоєння рейтингу ТОВ "ФК "ФІНТЕХ МЕРКУРІЙ" - 26.05.2022

Персональна сторінка компанії на сайті агентства 

Опубликовать в своем блоге livejournal.com Опубликовать в twitter.com